Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V | High Performance | Perfect for Tile Installation
group name
Tile Vibration Machine
Min Order
1 piece
brand name
TILER tile cutting and laying tools distrubutor
model
TPP-8123-BDC/16V
Nearest port for product export
Shanghai, Ningbo, Guangzhou, Yiwu
Delivery clauses under the trade mode
FOB, CFR, CIF, EXW
Acceptable payment methods
T/T, L/C, D/P D/A, Credit Card, PayPal, Westem Union, Cash
update time
Wed, 13 May 2026 20:39:44 GMT
Paramtents
  • Diameter of suction cup 123mm
  • Vertical suction 50kgs
  • Material of suction cup Nitrile rubber
  • Battery capacity 2000mA
  • Battery voltage 16V
  • Charging current 1.5A
  • Battery charging time 2h
  • Vibration frequency 0-10000r/min
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Detailed
◢ SPECIFICATION
ART
QTY/INNER BOX
QTY/OUTER BOX
TPP-8123-BDC/16V
1PC
6PCS
◢ DESCRIPTION
◢FAQ
What is the TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V used for?
The TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V is used for leveling tiles during installation.
What is the adsorption lock design of the TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V?
What is the adsorption capacity of the TILER Tile Vibration Machine
 TPP-8123-BDC/16V?
What is the diameter of the suction cup on the TILER Tile Vibration Machine
 TPP-8123-BDC/16V?
The TILER Tile Vibration Machine TPP-8123-BDC/16V has a 123mm diameter suction cup, which can easily absorb 6-48 inch smooth surface tiles.